Müşterilerimiz için fark yaratmak
902163145872

İletişim: oguzcevizli@kemalcevizli.com.tr

Video-How to use your laser software how-to-use-your-laser-software
Location:Home > Video-How to use your laser software > ▷18 Lazer makinesini yazılımdan nasıl kontrol edebilirim?
Image-1

Thunder Laser Video


How to choose a reliable laser cutter

WATCH NOW
▷ How to choose a reliable laser cutter
laser parametes

Thunder Laser Video


Laser Samples Parameters

WATCH NOW
▷ Laser Samples Parameters

▷18 Lazer makinesini yazılımdan nasıl kontrol edebilirim?

Release Time:2016/05/13 Video-How to use your laser software Browsing Times:1182

Lazer kesici yazılımı RDworks v8 öğretici 18 Lazer makinesini yazılımdan kontrol etme
Bu, Thunderlaser ‘dan ken. Bugün lazer kesicinizi doğrudan yazılımdan nasıl kontrol edeceğinizi öğreneceğiz. İşi lazer kesicinize gönderdikten sonra, lazer kafasının hareket yönünü kontrol etmek için Y + / Y- / X + / X- tuşlarına tıklayabilirsiniz. X ve Y eksenini sıfırlamak için bu “Ana Sayfa” düğmesi kullanılır. Z ekseni yukarı / aşağı kontrol etmek için Z + / Z- tıklayabilirsiniz. Bu “Ev” düğmesi Z eksenini sıfırlamak için kullanılır. Ofset, “Y + / Y- / X + / X- / Z + / Z-“ düğmesine her tıkladığınızda hareket mesafesi anlamına gelir. Lütfen her eksenin uzunluğunu not edin ve ofseti eksen uzunluğundan fazla ayarlamayın. (Örneğin, Z ekseninizin maksimum uzunluğu sadece 170 mm ise, ofset her zaman 170 mm’den az olmalıdır) “Y + / Y- / X + / X- / Z + / Z-” düğmesine bastığınızda hız hareket eden hızdır. Z eksenini kontrol etmeniz gerektiğinde, hızı genellikle 10 mm / sn’den daha düşük bir hıza ayarlamanız gerekir. Z ekseni hızlı hareket edemediğinden. Güç, ekseni hareket ettirirken maksimum lazer ışını gücü anlamına gelir. Bu sadece “If light” seçimini seçtiğinizde çalışır. “Orijinalden hareket ettir”, lazer kafasının önce 0,0 konumuna (makine sıfır), sonra “ofset” konumuna hareket edeceği anlamına gelir. Bu, eğer lazer kafasının x = 100, y = 200 olarak hareket etmesini istiyorsanız, “ofseti” 100 olarak ayarlayabilir ve ardından lazer kafasının X = 100 olarak hareket etmesini sağlamak için X + ‘ı tıklayabilirsiniz. Ardından “ofseti” 200 olarak ayarlayın ve lazer kafasının Y = 200 olarak hareket etmesini sağlamak için Y + düğmesine basın. Başka bir deyişle, bu işlevi lazer kafasını istediğiniz yere taşımak için kullanabilirsiniz. “Odaklanma” otomatik odaklama işlevidir. “Odakla” ya tıkladığınızda çalışma masası, otomatik odaklama sensörüne dokunana / yaklaşana ve ardından doğru odaklama mesafesine gelinceye kadar hareket etmeye devam edecektir.

“Başlat” a tıkladığınızda lazer kesici çalışmaya başlar.

İşi duraklatmak / devam ettirmek için “Duraklat / devam et” i tıklayın.

Geçerli işi iptal etmek için “Durdur” düğmesini tıklayın

.

“Go scale” öğesine tıklayın, ardından lazer kafası nesnenin çerçevesini izleyecektir.

“Cut scale” e tıklayın, lazer nesnenin çerçevesini keser. Hızı ve kesme gücünü bu iletişim kutusunda ayarlayabilirsiniz.

Geçerli işi * .rd formatı olarak kaydetmek için “SaveToUFile” düğmesine tıklayın. Daha sonra bu dosyayı bir U diske gönderebilir ve daha sonra lazer kesiciniz dosyayı U diskinden bir bilgisayar olmadan doğrudan yükleyebilir.

Bu işlev atölyede bilgisayarı olmayan biri için çok faydalıdır.

Bilgisayarınızdan veya U diskinizden rd formatlı bir dosya yüklemek için “UFileOutput” ı tıklayın

.

Geçerli tasarımı lazer kesicinize göndermek için “İndir” e tıklayın, makinenize göndermeden önce dosyayı adlandırabilirsiniz.

Ve hepsi bugün için. Güle güle.
Popüler Sayfalar

Ziyaret etmek için tıklayın

 

Ziyaret etmek için tıklayın

 

Ziyaret etmek için tıklayın