Müşterilerimiz için fark yaratmak
902163145872

İletişim: oguzcevizli@kemalcevizli.com.tr

Blog blog
Location:Home > Blog > Yardımcı gazın lazer kesmesi gerekiyor.
Image-1

Thunder Laser Video


How to choose a reliable laser cutter

WATCH NOW
▷ How to choose a reliable laser cutter
laser parametes

Thunder Laser Video


Laser Samples Parameters

WATCH NOW
▷ Laser Samples Parameters

Yardımcı gazın lazer kesmesi gerekiyor.

Release Time:2021/02/01 Blog Browsing Times:68

Laser kesme makinesinin yardımcı gazını nasıl seçtiğini açıklamadan önce ilk olarak yardımcı gazın kullanımını ve yardımcı gazın rolünü anlamalıyız.

Bu şekilde:

1. Erilen ve boğulmuş maddeleri inciden patlayın.

2. İçeri yardımcı gaz oksidasyonu engelleyebilir.

3. Aktiv yardımcı gaz kesme sürecine sıcaklık ekleyebilir.

4. Materialin odaklanması lenslerini kirlemesini engellemesini engelleyin.

5. Laser ışığının sarılmasını geliştirmek için materyalin yüzeyinde plazmayı kaldırın.

6. Yakındaki bölgeyi sıcaklık etkileyici bölgesinin boyutunu azaltmak için havalandırın. Laser kesme makinesi farklı materyalleri, farklı yardımcı gazı kullanmak için kesiyor.Yardımcı gazın basınç ve akış hızı kesme materyalinin kalıntısıyla farklıdır. Yardımcı gazın basıntısı lazer kesmesinin sonucuna doğrudan etkisi var.

Laser kesme makinesinde kullanılabilecek yardımcı gazlar genellikle oksijen, nitrogen, hava ve argon içeriyor.

Farklı yardımcı gazların amacı ve özellikleri aşağıda ortaya çıkarılır.

Bu konuya ulaşalım.

Oxygen genellikle lazer kesme makinesi tarafından karbon çelik kesmesi için kullanılır.Oxygen reaksiyonu ısı kesme etkinliğini geliştirmek için kullanıldığında oksit filmi reflektif maddelerin spektral absorpsyon faktörünü geliştirir.Yangın sonu siyah veya karanlık sarı.Çoğunlukla çelik için kullanılır, karbon çelik, mekanik yapılar için karbon çelik, yüksek tensiyon tabağı, araç tabağı, merdiven çelik, elektroplanmış çelik tabağı, bakar, bakar sakalı, etc.Bazı metaller nitrogen ile kesildiğinde, oksijen kesme yüzeyinde oksid filmi oluşturacak, bu yüzden oksidasyon kesmesi için nitrogen kullanılabilir.Oksidasyon kesilmeyen yüzeyin doğrudan karıştırma, kaplama ve güçlü korozyon dirençliğinin özellikleri var.Yangın sonu beyaz oldu.Ana uygulanabilir plakalar çirkin çelik, elektroplatılmış çelik tabağı, brass, aluminium, aluminium alloy, etc.

Hava, hava kompressörü tarafından doğrudan temsil edilebilir, yani diğer gazlarla karşılaştığında çok ucuz.Havada yaklaşık %20 oksijen var ve mikro oksid filmi kesme yüzeyinde görünür, ama film katını düşmesini engellemek için kullanılabilir.

Yangın sonu sarı oldu.Ana uygulanabilir materyaller aluminium, aluminium alloy, stainless bakır, brass, elektroplatılı çelik tabağı, metal olmayan ve bunlar gibi.Argon, laser kesme makinesinde oksidasyon ve nitriden engellemek için kullanılan iner gazdır. Diğer işleme gazlarıyla karşılaştırıldı, fiyat yüksektir ve maliyetin bu şekilde arttırıldı.Yangın sonu beyaz oldu.Ana uygulanabilir materyaller titanium, titanium alloy, etc.