Müşterilerimiz için fark yaratmak
902163145872

İletişim: oguzcevizli@kemalcevizli.com.tr

Blog blog
Location:Home > Blog > Laser teknolojisi üretim endüstrisinde geniş kullanılır
Image-1

Thunder Laser Video


How to choose a reliable laser cutter

WATCH NOW
▷ How to choose a reliable laser cutter
laser parametes

Thunder Laser Video


Laser Samples Parameters

WATCH NOW
▷ Laser Samples Parameters

Laser teknolojisi üretim endüstrisinde geniş kullanılır

Release Time:2021/02/17 Blog Browsing Times:60

Laser özellikle materyal işleme için mükemmel monokromatik, koherenci ve yönelik bir çarpışma yüzünden uygun.Laser işleme lazer uygulamasının en söz verici alanı.Şimdi 20’den fazla lazer işleme teknolojisi geliştirildi.

Lazerin uzay ve zamanı kontrolü çok iyi ve işleme nesnesinin materyal, biçim, boyutlu ve işleme çevresinde büyük özgürlük var, özellikle otomatik işleme için uygun.Laser işleme sisteminin ve bilgisayar sayısal kontrol teknolojisinin kombinasyonu etkili otomatik işleme ekipmanları oluşturabilir. Bu, şirketlerin zamanlı üretimi uygulaması için önemli teknoloji oldu ve yüksek kaliteli, etkili ve düşük maliyetli işleme ve üretim için geniş bir ihtimal a çtı.

Laser hızlı prototipleme teknolojisi laser teknolojisinin, CAD/CAM teknolojisinin ve materyal teknolojisinin en son başarılarını birleştirir.CAD’nin parçaların modelini göre fotosensitiv polimer materyalleri lazer ışığıyla katı ile sabitlenmiş ve tam olarak örneklere takılmıştır.Kompleksiz parçalar, hızlı ve tam olarak oluşturulabilir, çörek ve kesici olmadan.Bu teknoloji uzay, elektronik, otomobil ve diğer sanayi alanlarda geniş kullanıldı.Laser kesme teknolojisi metal ve metal olmayan materyallerin işlemesinde geniş olarak kullanılır. Bu işleme zamanı çok azaltır, işleme maliyetini azaltır ve çalışma parçasının kalitesini geliştirir.Pulsed laser metal maddeleri için uygun, sürekli laser metal olmayan maddeler için uygun, sonuncusu lazer kesme teknolojisi için önemli bir uygulama alanı.Laser akıştırma teknolojisi banyo temizlenmesinin etkisi var ve bunun aynı ve farklı metal maddeleri arasında temizlenmesi için uygun bir metal temizleyebilir.

Laser kaynağı yüksek enerji yoğunluğu vardır. Bu, özellikle yüksek erime noktası, yüksek refleksitelik, yüksek sıcak süreci ve fiziksel özelliklerde büyük farklı metal kaynağı için faydalı.Laser kaynağı metal kesmesinden daha düşük bir güç lazer ışığını kullanır.Soğuktan sonra, sürekli sabit bir yapı oluyor.Laser sürükleme teknolojisi yüksek precizit, güçlü üniversitet, yüksek etkileşimlilik, düşük maliyetler ve önemli büyük teknik ve ekonomik faydaları gibi birçok avantajlar vardır.Modern üretim alanında önemli teknolojilerden biri oldu.

Lazerin ortaya çıkmadan önce, sadece yüksek zorluk sahibi materyal düşük zorluk sahibi maddelerin deliklerini bozmak için kullanılabilir.Bu şekilde, elmasın en yüksek zorluğuyla delikleri bozmak çok zor.Laser olaydan sonra bu çeşit operasyon hızlı ve güvenli.

Laser işaretleme teknolojisi lazer işlemlerinin en büyük uygulama alanlarından biridir.Laser işaretlendirme, yüzey materyalinin rengini boşaltmak veya değiştirmek için yüksek enerji yoğunluğu lazeri kullanan bir tür işaretleme metodu.

Laser işaretlendirmesi birçok karakter, sembol ve örnekler üretilebilir ve karakterlerin boyutları milimetreden mikrona kadar uzanabilir. Bu, ürünlerin yanlışlıklanmasına karşı özel bir önem sahiptir.Tüm güçlü durum ultraviolet lazer işareti son yıllarda geliştirilen yeni bir teknolojidir.Metal işaretlemesi için özellikle uygun ve subkron işaretlemesini anlayabilir.Mikro elektronik endüstri ve biyolojik mühendisliğinde geniş olarak kullanıldı.

Laser değerlendirme teknolojisi, yüksek hızlı dönme parçalarının dengelenmeyen kısmını kaldırmak için lazer kullanma sürecidir ve dinamik dengelenmek için dönme aksiyle birleştirmek.Laser değerlendirme teknolojisinde iki tane ölçüm ve değerlendirme fonksiyonu var.Aynı zamanda dengelenmeyi ölçüleyebilir ve düzeltebilir.Efikasiyet çok geliştirildi.Ciro üretimi alanında geniş bir uygulama ihtimali var.Yüksek kesinlikle rotörler için lazer dinamik dengeleme değerlendirmesi balansın doğruluğunu ikiye katlayabilir ve kütle ekscentriliğin dengeleme doğruluğu %1 ya da birkaç bin mikrona ulaşabilir.

Gelenekli kimyasal etkileme teknolojisi ile karşılaştırıldığında, lazer etkileme teknolojisi daha basit süreç, daha düşük üretim maliyeti ve 0,15-1 mikro geniş hatları işleyebilir. Bu, VLSI üretimi için çok uygun.

Laser sıkıştırma teknolojisi dirençliği otomatik olarak ayarlayabilir ve precizit %0.01 ~ 0.002’e ulaşabilir. Bu, tam, etkileşimli ve maliyetle geleneksel işleme metodumdan daha yüksek.Laser sıkıştırma, ince film dirençleri (0.01-0.6 μ m kalın) ve kalın film dirençleri (20-50 μ m kalın), kapasitesi sıkıştırma ve hibrid IC sıkıştırma içeriyor.Laser depolama teknolojisi, video, ses, metin verileri ve bilgisayar bilgisayarını kaydetmek için lazer kullanan bir tür teknolojidir. Bu, bilgi yaşında destek teknolojilerinden biridir.