Müşterilerimiz için fark yaratmak
902163145872

İletişim: oguzcevizli@kemalcevizli.com.tr

Blog blog
Location:Home > Blog > Laser kesme makinesinin parlak yüzeyi nasıl anlayabilir?
Image-1

Thunder Laser Video


How to choose a reliable laser cutter

WATCH NOW
▷ How to choose a reliable laser cutter
laser parametes

Thunder Laser Video


Laser Samples Parameters

WATCH NOW
▷ Laser Samples Parameters

Laser kesme makinesinin parlak yüzeyi nasıl anlayabilir?

Release Time:2021/02/20 Blog Browsing Times:57

Lazer kesme makinesinin süreç teknolojisinde karbon çelik bölümü “ayna” etkisini sağlamak için çok yumuşak kesilir, genellikle “parlak yüzey kesme” olarak bilinen.Işık yüzeyi kesmesi genellikle orta kalın karbon çelik için kullanılır. Çok ince veya çok kalın çelik tabağı parlak yüzeyi kesmesine ulaşamaz.

Parlak yüzeyi nasıl keseceğiz?

Önce, kesme hızı kontrol edilmeli.Çok hızlı kesme hızı tamamlanmamış materyal yakıp çalışma parçasını kesemez.Çok yavaş kesme hızı aşırı yakıp çalışma parçası eritecek ve deforme olacak.İş parças ının kesilmesini sağlamak için mümkün olduğunca kesme hızı arttırmalıdır.2.Haftada bir kez, makinedeki toz ve toprak kaldırmak için boş temizleyici kullanın ve tüm elektrik kabinetler toz önlemek için kapalı olmalı.

İkincisi, bozulma yüksekliğini ayarlayın.Bulmaca yüksekliği ışık kalitesine, oksijen temizliğine ve benzin akışı yöntemine etkileyecek.Bulmaca düşük olduğunda, ışık kalitesi daha iyi, oksijen temizliği daha yüksektir ve gaz akışı yöntemi daha küçük.Bu yüzden parlak yüzeyin kesme yüksekliğini mümkün olduğunca düşük ayarlamalı.

Üçüncü, hava basıncını ayarlayın.Karbon çeliğini oksijenle keserken, materyalin yandırılması çok ısı yayacak, bu yüzden oksijen basıncı çok yüksek olmamalı.Genellikle konuşurken, hava basıncısı kesme menzilinde daha parlak, kesme bölümünde daha parlak.Ancak, kesme stabiliyetini sağlamak için, hava basıncının temelinde belli bir bölüm artırılacak.

Dördüncü, kesme gücünü ayarlayın.Farklı kalınlık tabakları için, kalınlığı daha büyük, gerekli güç daha yüksek.

Beşinci, kesme odağının boyutunu ayarlayın.Fiber lazerin bozulmasından yayılan ışığın belli bir elyazı var.Parlak tarafta keserken, bozlu genellikle küçük.Eğer odaklanma çok büyük olursa, sıcak bozulma, kesme kalitesine ve stabiliyetine etkileyecek, ya da direkte bozulma hasarına ulaşacaktır.Bu yüzden, bulmaca boyutunun taşınabileceği maksimum odaklama değerini öğrenmek ve sonra onu ayarlamak gerekir.

Altıncı, bulmaca boyutunu seç.Yarı bozluğun küçük olduğu ise, kesme bölümünün daha parlak olduğu ve etkisi daha iyidir.